, BeeSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri|| www.beesoft.com.tr

BeeSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetlerine Hoşgeldiniz...

  • Hızırtepe Mah. Orhangazi Cad. ( Tek Yokuşu ) No : 73/2
    Adapazarı / SAKARYA
  • info@beesoft.com.tr
e-Arşiv
 

e-Arşiv

e-Arşiv Hakkında:

e-Arşiv Fatura, Vergi Usul Kanunu uyarınca kâğıt ortamında düzenlenmek, muhafaza ve ibraz edilmek zorunluluğu bulunan faturanın, 433 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde yer alan şartlara uygun olarak elektronik ortamda düzenlenmesi ve ikinci nüshasının elektronik ortamda muhafaza ve ibraz edilmesine imkân sağlayan uygulamadır.

e-Arşiv uygulaması kapsamında oluşturulan faturalar, bir sonraki ayın 1. İle 15. günü arasında oluşturulacak e-Arşiv raporu ile GİB‘e bildirilmek zorundadır. e-Arşiv raporu içerisinde, faturaların başlık bilgileri ile dönem içerisinde iptal edilmiş faturalara yer verilmektedir.

Zorunluluk Kapsamı:

İnternet üzerinden mal ve hizmet satışı yapan, 2014 yılı gelir tablosu brüt satış hasılatı tutarı 5 milyon lira ve üzerinde olan mükellefler, en geç 01.01.2016 tarihine kadar e-Arşiv Uygulamasına geçmek zorundadır. Kapsama giren mükelleflerin belirlenen tarihten önce e-Fatura ve e-Arşiv başvurularını ve fiili geçiş hazırlıklarını tamamlamaları gerekmektedir.

30.12.2013 tarih ve 28867(Mükerrer) Sayılı Resmi Gazete ‘de yayımlanan 433 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğine ulaşmak için tıklayınız.

Sizlere en uygun e-Arşiv paket ve fiyat tekliflerimiz için bize ulaşın! 

e-Posta: satis@beesoft.com.tr 

Telefon: 0(264) 777 17 33